A megfelelő vastagságú hőszigetelés.
Arra, hogy milyen vastag legyen a Hőszigetelés , nincsen általános szabály, minden esetben egyedi szempontok alapján kell ugyanis mérlegelni. Mivel a hőszigetelés hosszú távon ugyan megtérülő, de egyszerre mégis nagyobb összegű beruházás, mondhatni hosszú távú befektetés, természetesen az épület tulajdonosa mindig azt szeretné, ha a lehető legolcsóbban tudná azt megoldani. Ugyanakkor persze a másik alapvető szempont, hogy a hőszigetelés minél hatékonyabb legyen, minél jobban csökkentse a ház fűtésére fordított energiaigényt.
Mindenek előtt tudni kell, hogy a kétszer vastagabb szigetelés nem feltétlenül jelent kétszer nagyobb megtakarítást is. Míg például egy 3 és egy 8 cm vastagságú szigetelés között igen jelentős nagyságrendi különbségek tapasztalhatóak, egy 10 és egy 20 centiméteres szigetelés esetében már jóval kisebb eltérésről beszélhetünk csak.
Homlokzat hőszigetelése esetén, amennyiben polisztirolhabot használunk, általánosságban elmondható, hogy az első 10 cm-nél még számottevő mértékű megtakarítást észlelhetünk. E felett azonban minden további 2 centiméternyi hőszigetelés már csak 2-3 százalékkal javítja az energiaigényt. Ennek eredményeképpen minél vastagabb a szigetelés, annál nagyobb a megtakarítás ugyan hosszabb távon, viszont a megtérülési idő hosszabb lesz. Hőszigetelés munkadíjak árak Egyáltalán nem mindegy persze az sem, hogy milyen típusú anyagot szigetelünk – vasbetont, vázkerámiát vagy esetleg mészhomokot, mivel ezek különböző vastagságú és típusú szigeteléseket igényelhetnek. A legfontosabb szempont azonban egyértelműen az, hogy hol jön el az a pont, ahol a megtérülés már túl hosszú távú ahhoz, hogy a beruházó megengedhesse magának.
A Hőszigetelés persze olyan munka, amellyel évtizedekre előre tervez az ember, olyan családok azonban, akik energiaszegénységben élnek, nyilván nem engedhetik meg maguknak, hogy csak 25 év múlva hozza vissza árát a befektetés. Még több érdekes építőipari cikk A cél az, hogy a fűtésre fordított energia mennyisége látványosan csökkenjen, minél jobban közelítse az épület a passzívház szintjét, van azonban, amikor már nem éri meg újabb és újabb rétegeket beépíteni.